Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reiki

Z knihy Zkušenosti s energii Reiki - Brigitte Ziegler

Pojem reiki pochází z japonštiny. REI znamená vesmírná, KI znamená životní sílu. Reiki je starý energetický systém, jehož počátky sahají do Tibetu. Učení putovalo do Indie, Egypta, Řecka a Říma. Původně bylo reiki utajováno a dostupné jen určitým lidem. Koncem 19. stol. je znovu objevil křesťanský mnich Dr. Mikao Usui. Prostřednictvím systému reiki je možno aktivovat, posílit a uvést do rovnováhy přirozenou energii životní síly. Působí celistvě na všech úrovních lidské existence, podporuje a urychluje samouzdravovací procesy, uvolňuje blokády a harmonizuje tok energie. Odhaluje příčiny nerovnováhy a dostává se tam, kde je energie potřebná. Reiki se může kombinovat s jakoukoliv duchovní a terapeutickou metodou a doplňovat a posilovat uzdravovací proces na všech úrovních.

Životní energie se přizpůsobí aktuální situaci a proudí jen do těch oblastí, které nejsou v harmonii s celkem. Pokaždé můžeme vycházet z toho, co nás v daném okamžiku trápí. Může to být tělesná nevolnost, bolesti nebo napětí, myšlenky, jež se točí okolo osoby, která nás zranila, nebo pocity hněvu a smutku. Jsou to zprávy z našeho nitra, že jsme se ocitli v nerovnováze. V našem vědomí se mohou vynořit několikrát za den a upozornit nás na místa, kde nežijeme v souladu s našimi vnitřními potřebami. Je důležité, abychom přihlíželi k takovým signálům, protože tvoří výchozí bod pro práci s reiki.

5 životních pravidel reiki:

1. Právě dnes v sobě utiším všechnu zlobu

2. Právě dnes zapomenu na všechna trápení

3. Právě dnes budu vděčný

4. Právě dnes budu svou práci dělat poctivě

5. Právě dnes budu laskavý ke všem bytostem

 

3 stupně zasvěcení:

1. stupeň - aktivace rukama

2. stupeň - aktivace symboly - zesiluje se energie, pomocí symbolů lze dávat energii lidem a situacím nezávisle na čase a prostoru a rovněž rušit blokády myšlení a pocitů sahajících do hloubky

3. stupeň - mistrovský stupeň - učitelský stupeň

 

Knihy o reiki:

Základní kniha o reiki - Walter Lubeck, Pragma

Rainbow reiki - Walter Lubeck, Pragma

Reiki cesta srdce - Walter Lubeck, Pragma

Zkušenosti s energii Reiki - Brigitte Ziegler, Eugenika